Wijn bestellen? 12 flessen halen, 11 betalen*. Afhalen op afspraak. Bel of mail ons.

Montecillo Rioja Crianza

Deze Crianza is een heerlijk soepel en toegankelijk glas Rioja

€ 7,95

Prijs p/st excl. 21% btw

Beschrijving

Jaargang:

2018

Druivenras:

Tempranillo

Herkomst:

Spanje, Rioja

Classificatie:

DOCa Rioja

Bijzonderheden:

nvt

Beschrijving:

De letterlijke vertaling van Montecillo is “kleine heuvel”. Wat een eerbetoon is aan de eerste terroirs van Montecillo die tot op de dag van vandaag op kleine zonnige heuvels liggen in de Rioja Alta. De Crianza is een heerlijk aangenaam en toegankelijk glas Rioja, met aangename tonen van rijp fruit en vanille. Natuurlijk ontbreekt ook de typische kruidigheid niet, want de minimale houtrijping van deze wijn is 12 maanden.

Lekker als aperitief, bij rood vlees en pittige kipgerechten.

Bodega Montecillo

De Bodegas Montecillo is gesitueerd in de wereldberoemde Denominación de Origen Calaficada, Rioja. De Bodegas is eigendom van de familie Osborne en bestaat al sinds 1874 en is daarmee één van de oudste Spaanse wijnbedrijven en het op één na oudste wijnbedrijf in de Rioja Alta.
Voor meer dan 140 jaar is Bodegas Montecillo een familiebedrijf waar de traditie en de liefde voor wijn maken, de basis vormen voor het succes en vakmanschap van het wijnbedrijf. De wijn kan worden omschreven als een schoolvoorbeeld van de oude Rioja stijl.

Het vakmanschap en de unieke tradities van het wijnbedrijf werden doorgegeven van vader op zoon tot en met 1973 toen de Navajas familie het bedrijf verkocht aan Osborne. Momenteel wordt de scepter nog steeds gezwaaid door Osborne, echter zijn de tradities van de bodega en het gevoel voor vakmanschap niet verloren gegaan. Net als zo’n 140 jaar geleden zijn de familiare fundamenten, gevoel voor vakmanschap en de liefde voor wijn, de basis voor het maken van de grote Montecillo wijnen. Momenteel is Rocio Osborne, de zesde generatie van de Osborne familie, de trotse en gepassioneerde brand ambassador van de bodega.

Voor de wijnen van deze Rioja worden de beste Tempranillo druiven gebruikt. Montecillo wijnen hebben een diepe en fruitige smaak, met een toets van hout, een klassieke Rioja wijn.

Website Bodegas Montecillo

Prijzen:

Guia Penin (de beste Spaanse wijngids): 2011 Crianza: 88/100 punten en 4 sterren voor de perfecte prijs-kwaliteit verhouding.